poniedziałek, 3 listopada 2014

Jak pozbyć się blizn

 Jak pozbyć się blizn 

Każde zranienie skóry pozostawia po sobie bliznę. Na niektóre nie zwraca się uwagi, bo są niewielkie i mało widoczne, ale bywają także takie, które stanowią problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny . Kłopotów przysparzają blizny rozległe, twarde, zgrubiałe, powodując przykurcze, ból i silny świąd. Na szczęście są różne środki i metody leczenia, i im wcześniej się je zastosuje, tym ślady będą mniej widoczne.
- Dostarczanie kolagenu z zewnątrz pobudza do pracy włókna kolagenowe. W praktyce wygląda to tak, że aktywny produkt przenika do kolejnych warstw skóry , uzupełnia jej braki, a przerośnięta tkanka blizn staje się jaśniejsza i bardziej wygładzona. Podobnie jak w przypadku rozstępów – zapewnia Agnieszka Owczarek ekspert marki Noble Health. - Wzrost poziomu kolagenu pomaga także w walce z głębokimi bliznami. Po kilkunastu tygodniach zażywania tabletek z kolagenem brzegi znamion zostają zmiękczone, a sama blizna jest płytsza i kolorem zaczyna przypominać zdrowa skórę.
W mniejsze blizny można spróbować wcierać kremy lub żele specjalnie do tego przeznaczone i dostępne w aptekach. Zazwyczaj zawierają one wyciąg z cebuli, allantoinę i heparynę. Warto, by miały w sobie witaminę A, E, D. Takie preparaty trzeba wmasować kilka razy dziennie, przez okres nawet kilku miesięcy. Przy głębszych bliznach dobrze sprawdzają się produkty na bazie silikonu.

W czasie smarowania należy pobudzać skórę masażem, powodując lepsze ukrwienie skóry i głębsze wchłonięcie preparatu.
5 sposobów na pozbycie się blizn


Domowym sposobem jest piling zmian skórnych, który przynosi rezultaty przy małych i stosunkowo świeżych bliznach. Na bardziej rozległe pomocne są zabiegi medycyny estetycznej. Leczenie blizn pozwala na poprawę wyglądu poprzez ich przebudowę lub nawet całkowite zlanie się ze skórą.
Jednym ze sposobów leczenia jest mikrodermabrazja, czyli ścieranie kolejnych warstw naskórka poprzez precyzyjnie kontrolowany mikropiling.
Metod jest wiele, ale to dermatolog dobiera rodzaj zabiegu do typu powstałej blizny. Raz powstała blizna tak naprawdę już całkowicie nie zniknie. Dla wielu osób jest to problem, który wywołuje kompleksy, a nawet prowadzi do depresji, szczególnie gdy blizna znajduje się w widocznym miejscu.
Lecząc bliznę możemy zadbać, by była jak najmniej widoczna i nie powodowała dyskomfortu.
Źródło: informacja prasowa Monika Erszman

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz